ANABOX Kasetka Tygodniowa 7 dni X 5 pór dnia kasetka 1 sztuka
Kasetki na leki Anabox niemieckiej firmy Anmed GmbH to grupa kasetek o różnej konfiguracji w zależności od potrzeb pacjenta, które ułatwiają odpowiednie przechowywanie leków, stosowanie leków o właściwej porze i we właściwej dawce.
Cechy:
- Napisy w języku polskim
- Kasetki na leki Anabox to jedyne w Polsce które posiadają status Wyrobu Medycznego klasy I.
- Możliwość układania jeden na drugim
- Bezpieczne przechowywanie
- Odporne na mycie w zmywarce
- Różne kolory, ułatwiają rozpoznawanie konkretnego dnia tygodnia
- Łatwe wyjmowanie nawet rękoma dotkniętymi reumatyzmem
- Szczególna poręczność dzięki specjalnym wypustkom ułatwiającym trzymanie
- Wymiary 12 x 20 cm
Sposób użycia:
Łatwy w obsłudze przez osoby starsze i niepełnosprawne ruchowo
Napełnianie:
- W celu umycia pojemników należy wyjąć dozownik dzienny i zdjąć wieka.
- Wieka oraz dolne elementy dozownika można myć w zmywarce. Po wysuszeniu poszczególnych elementów, w prosty sposób ponownie zamocować wieka w prawidłowej pozycji (przegroda przeznaczona na leki przyjmowane rano jest większa), aby były dobrze osadzone i można je było odpowiednio przesuwać.
- Dozownik dzienny należy wyjąć z magazynka i napełnić poszczególne dni tygodnia potrzebnymi lekarstwami według dnia i pory przyjmowania leku.
Wyjmowanie lekarstw z dozownika dziennego:
- Dzień i pory przyjmowania leków zostały oznaczone na wieku dozownika, większa przegroda („rano”) znajduje się zawsze z lewej strony.
- Aby przyjąć lekarstwo o wybranej porze należy przesunąć wieko w prawo do momentu odsłonięcia przegrody, wyjąć lek, a następnie z powrotem przesunąć wieko w pozycję wyjściową, zamykając w ten sposób dozownik dzienny.
- Aby wyjąć lek z przegrody „w razie potrzeby”, należy przesunąć wieko dozownika w lewo, a po wyjęciu lekarstwa z powrotem w prawo do pozycji wyjściowej.
Wyjmowanie dozowników dziennych z magazynka:
- Dozownik dzienny wyjmowany jest w prosty sposób z przodu i odkładany z powrotem w ten sam sposób przez lekkie dociśnięcie.
- Aby, zmienić dzień tygodnia, należy wsuwać inne dozowniki dzienne od tyłu w magazynek tak długo, aż z przodu pojawi się pożądany dzień tygodnia.
- Wymiary całkowite: ok. 19 cm x ok. 11,5 cm
- Wymiary kasetki dziennej: 11 cm x 4 x 2 cm
- Wymiary jednego pola: 2,5 cm x 3,5 cm
- Wymiary pozostałych czterech pól: 2 cm x 3,5 cm x głębokość ok. 2cm
To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.
Podmiot odpowiedzialny:
Kolpharma Sp. z o.o.
ul. PCK 6
44-105 Gliwice
Na podstawie 0 opinii
ogólnie