Witaminy dla mam

Pueria Uno - 60 kaps.

Indeks: 28738
EAN: 5903031283907
Producent: USP ZDROWIE SP. Z O.O

Status:
 dostępny od zaraz

Orientacyjny czas dostawy:

 3 dni

55,11 PLN
Ilość

PUERIA UNO, planowanie + wczesna ciąża do 12. tyg.

Ilość: 60 kapsułek.

Zalecana porcja do spożycia w ciągu dnia: 2 kapsułki dziennie: 1 kapsułka z witaminami i minerałami + 1 kapsułka z DHA.

Pueria Uno to suplement diety opracowany specjalnie dla kobiet planujących ciążę oraz w ciąży do końca 12. tygodnia.

Pueria Uno to pierwszy preparat na rynku polskim zawierający składniki rekomendowane przez Polskie Towarzystwo Ginekologów i Położników: kwas foliowy, witaminę D, jod, DHA1 w połączeniu z choliną, witaminą B6 i B12 - BEZ substancji wypełniających, barwników oraz konserwantów.

Ważne, Pueria Uno nie zawiera żelaza –  według najnowszych wytycznych PTGiP¹, suplementacja żelaza zalecana jest jedynie w konkretnych przypadkach, gdyż jego nadmiar może mieć niekorzystny wpływ na przebieg ciąży.

Co wyróżnia Pueria Uno suplement diety:

  • Czysty skład – bez substancji wypełniających, barwników oraz konserwantów
  • Składniki w aktywnej formie: kwas foliowy: L-metylofolian wapnia, witamina B6: pirydoksalo-5-fosforan oraz witamina B12: metylokobalamina
  • Wysoka jakość i biodostępność DHA w postaci trójglicerydów

Skład Pueria Uno powstał z połączenia wiedzy ekspertów oraz wytycznych Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników, wg których rekomenduje się suplementację: kwasu foliowego, witaminy D, DHA i jodu u wszystkich kobiet w ciąży¹. Pueria Uno zawiera dwa źródła folianów: kwas foliowy oraz jego aktywną formę: L-metylofolian wapnia, która nie musi ulegać tak wieloetapowej przemianie w organizmie do formy aktywnej, jak nieaktywny kwas foliowy. O możliwości wykorzystania kwasu foliowego przez organizm decyduje gen MTHFR, którego mutacja występuje nawet u 50% populacji¹. U osób tych skuteczność przekształcania kwasu foliowego do aktywnej postaci może zmniejszyć się nawet aż o 70%. Badania naukowe potwierdzają, że wiele osób nie w pełni metabolizuje kwas foliowy, co skutkuje zbyt niskim poziomem jego aktywnej postaci we krwi2. Ponadto, skład Pueria Uno został wzbogacony o witaminę B6, witaminę B12 oraz cholinę, które przyczyniają się do utrzymania prawidłowego metabolizmu homocysteiny. Prawidłowy poziom homocysteiny ma wpływ na prawidłowy przebieg ciąży. DHA zawarty w Pueria Uno ma postać trójglicerydów, czyli taką, jaka naturalnie występuje w organizmie. Dzięki temu może być lepiej przyswajany przez organizm człowieka3. Źródłem DHA w produkcie jest wysokogatunkowy olej rybi otrzymywany opatentowaną technologią Golden Omega®, która zapewnia jego wyjątkową czystość i jakość. Ponadto ogranicza ona niekorzystny proces utleniania oleju, przez co minimalizuje rybi smak i zapach. Według zaleceń Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników bezpiecznym źródłem DHA dla kobiet w ciąży są małe ryby4. DHA w Pueria Uno pozyskiwany jest z małych ryb anchovis o wysokiej zawartości kwasów tłuszczowych omega-3.

Właściwości składników:

FOLIANY biorą udział w procesie podziału komórek, przyczyniają się do wzrostu tkanek matczynych w czasie ciąży oraz pomagają w prawidłowej produkcji krwi.

JOD pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu układu nerwowego oraz tarczycy, przyczynia się do utrzymania prawidłowego metabolizmu energetycznego.

WITAMINA D bierze udział w procesie podziału komórek, pomaga w prawidłowym wchłanianiu i wykorzystywaniu wapnia i fosforu oraz w prawidłowym funkcjonowaniu układu odpornościowego. Jest potrzebna dla prawidłowego wzrostu i rozwoju kości u dzieci.

WITAMINA B6 przyczynia się do regulacji aktywności hormonalnej, pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu układu nerwowego, przyczynia się do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia, pomaga w utrzymaniu prawidłowego metabolizmu homocysteiny.

WITAMINA B12 pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu układu nerwowego oraz w utrzymaniu prawidłowego metabolizmu homocysteiny.

CHOLINA pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu wątroby, przyczynia się do utrzymania prawidłowego metabolizmu tłuszczów oraz homocysteiny.

DHA – wielonienasycony kwas tłuszczowy z rodziny omega-3 przyczynia się do utrzymania prawidłowego widzenia i funkcjonowania mózgu5, spożywany w czasie ciąży wspomaga prawidłowy rozwój mózgu i oczu u płodu i niemowląt karmionych piersią6.

1. Rekomendacje Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników dotyczące suplementacji u kobiet ciężarnych. Wytyczne PTGiP 07/2020. https://www.ptgin.pl/rekomendacje-1.                                                            2. Seremak-Mrozikiewicz A. i wsp. The frequency of 677C>T polymorphism of MTHFR gene in the Polish population. Archives of Perinatal Medicine 2013, 19, 12-18.                                                                                             3. Bioavailability of marine n-3 fatty acid formulations, Prostaglandins, Leukotrienes and Essential Fatty Acids 83., 2010

4. Rekomendacje Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego w zakresie stosowania witamin i mikroelementów u kobiet planujących ciążę, ciężarnych i karmiących. Ginekologia Polska 2014, 85, 395-399.                                       5. Korzystne działanie występuje w przypadku spożywania 250 mg DHA dziennie.                                                      6. Korzystne działanie występuje w przypadku spożywania 200 mg DHA dziennie ponad zalecane dzienne spożycie 250 mg kwasów tłuszczowych omega-3 dla dorosłych.

Zawartość składników w dziennej porcji:

Składniki odżywcze

1 kapsułka z witaminami i minerałami

%RWS*

Kwas foliowy z:

L-metylofolian wapnia

Kwas pteroilomonoglutaminowy

800 µg

400 µg

400 µg

400%

Witamina D

50 µg (2000 j.m)**

1000%

Witamina B12

2,6 µg

104%

Witamina B6

1,9 mg

136%

Jod

200 µg

133%

Cholina

130 mg

-

Składniki odżywcze

1 kapsułka z DHA

%RWS*

DHA

300 mg

-

EPA

30 mg

-

*   Procent realizacji Referencyjnych Wartości Spożycia

** Jednostek międzynarodowych

Składniki kapsułki z witaminami i minerałami: dwuwinian choliny; hydroksypropylometyloceluloza (kapsułka); pirydoksalo-5-fosforan (witamina B6); L-metylofolian wapnia (kwas foliowy); kwas pteroilomonoglutaminowy (kwas foliowy); jodek potasu (jod); cholekalcyferol (witamina D); metylokobalamina (witamina B12).

Składniki kapsułki z DHA: trójglicerydy kwasów omega-3 z ryb (w tym DHA i EPA); żelatyna wołowa (kapsułka); substancja utrzymująca wilgoć: glicerol.

OSTRZEŻENIA I INNE INFORMACJE:

Nie przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Przy zwiększonym zapotrzebowaniu sposób użycia produktu należy skonsultować z lekarzem. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Istotne jest prowadzenie zdrowego stylu życia i stosowanie zróżnicowanej diety dostarczającej organizmowi wystarczająca ilość składników odżywczych.

WARUNKI PRZECHOWYWANIA:

Produkt należy przechowywać w oryginalnym opakowaniu, w suchym miejscu, w temperaturze pokojowej, w sposób niedostępny dla małych dzieci. Chronić przed wilgocią i światłem.

USP Zdrowie Sp. z o.o.

Ul. Poleczki 35

02-822 Warszawa

Na podstawie 0 opinii

ogólnie

Dodaj nowy komentarz

Nazwa pliku Odnośnik Opis
PUERIA_UNO_box_final_druk_03_2021.pdf Pobierz plik