SFD S.A. rozpoczęła działalność w listopadzie 2010 roku na bazie wniesionej aportem, zorganizowanej (w rozumieniu art. 551 kodeksu cywilnego) części przedsiębiorstwa Kulturystyka.pl Mateusz Pazdan. Działalność firmy Kulturystyka.pl, będącej poprzedniczką SFD S.A., rozpoczęła się pod koniec lat 90, kiedy to dotychczasowy właściciel firmy Mateusz Pazdan, pasjonat wszelkiego rodzaju aktywności fizycznych, dostrzegł, że na rynku nie ma grupy dyskusyjnej o tematyce sportowej. Szczególnie bliska jego sercu była kulturystyka amatorska, której poświęcił znaczną część swojego życia.

W latach dziewięćdziesiątych temat sportów sylwetkowych był mało popularny, a dostępnych źródeł informacji było bardzo niewiele. Brakowało miejsca, w którym osoby takie jak Mateusz, mogą podzielić się swoją pasją, zamiłowaniem do sportu, doświadczeniami, a także nieść pomoc i dawać cenne wskazówki innymi.

W 1999 wizja miała przekształcić się w rzeczywistość. Wtedy to Mateusz Pazdan, rozpoczął pracę nad pierwszą w Polsce grupą dyskusyjną zrzeszającą ludzi aktywnych. Na początku nikt nie przypuszczał, że motywacja, pasja i zaangażowanie przekształcą się w wielomilionowy biznes, który po latach nieustającej, ciężkiej pracy zaprowadzą firmę do bycia jednym z Liderów w branży odżywek i suplementów diety. Wróćmy jednak do samego początku.