Katar i zatoki

Otrivin Oddychaj Czysto aerozol do nosa dla dzieci 100ml

Indeks: 27971
EAN: 5054563103116
Producent: GLAXOSMITHKLINE CONSUMER HEALTHCARE SP. Z O.O.

Status:
 dostępny od zaraz

Orientacyjny czas dostawy:

 3 dni

25,99 PLN
Ilość

Otrivin Oddychaj Czysto dla dzieci

Postać: aerozol do nosa
Opakowanie zawiera: butelka z aplikatorem 100ml, ulotka 

Zastosowanie preparatu
Aerozol do nosa Otrivin Oddychaj Czysto dla dzieci to w 100% naturalny izotoniczny roztwór wody morskiej bez środków konserwujących. Roztwór ma postać drobnej mgiełki, dzięki czemu możliwe jest łagodne i dokładne oczyszczanie zatkanego nosa dziecka i usuwanie wydzieliny.
Specjalna końcówka dozownika została zaprojektowana tak, aby pasowała do naturalnego kształtu otworów nosowych u niemowląt i dzieci. Pierścień zabezpieczający zapobiega zbyt głębokiemu wprowadzeniu końcówki dozownika do nosa i urazom u dzieci."

Skład: Woda morska i woda oczyszczona. 
Nie zawiera konserwantów

Wskazania:
Wyrób medyczny Otrivin Oddychaj Czysto dla dzieci jest zalecany do stosowania w celu:

  • łagodnego oczyszczania jamy nosowej w przypadku zatkania nosa, np. w przebiegu przeziębienia lub chorób alergicznych, dzięki wypłukiwaniu nadmiaru śluzu lub alergenów, na przykład kurzu lub pyłków;
  • łagodzenia podrażnionych dróg oddechowych;
  • nawilżania wysuszonej lub podrażnionej błony śluzowej nosa w przypadku niewielkiego podrażnienia nosa lub niskiej wilgotności powietrza (np. w pomieszczeniach z ogrzewaniem/klimatyzacją, na dużej wysokości nad poziomem morza, w trakcie podróży lotniczych);
  • rozrzedzania i rozcieńczania wydzieliny z nosa oraz wspomagania jej usuwania.
  • nadaje się również do codziennego oczyszczania nosa, szczególnie u niemowląt, które nie są jeszcze zdolnych do samodzielnego wydmuchiwania nosa. Codzienne oczyszczanie pomaga usuwać nadmiar wydzieliny z nosa, co pomaga dzieciom w oddychaniu i może mieć korzystny wpływ na dzieci (zapobieganie trudnością w zasypianiu i jedzeniu). 

Wyrób medyczny Otrivin Oddychaj Czysto dla dzieci może być także stosowany do codziennego oczyszczania nosa.

Dawkowanie:
Produkt stosuje się zazwyczaj 1–2 razy na dobę do każdego otworu nosowego. W razie potrzeby produkt można stosować tak często, jak to konieczne.
* Wyrób medyczny Otrivin Oddychaj Czysto dla dzieci jest przeznaczony do stosowania u niemowląt i dzieci . 
* Otrivin Oddychaj Czysto dla dzieci powinien być stosowany pod nadzorem osoby dorosłej. 

Sposób użycia:
Wyrób medyczny Otrivin Oddychaj Czysto dla dzieci stosowany zgodnie ze wskazaniami i warunkami użycia, jest zazwyczaj dobrze tolerowany. Ze względów higienicznych, a także w celu uniknięcia zanieczyszczenia produktu, jedno opakowanie aerozolu do nosa powinno być używane tylko przez jedną osobę.
1. W razie potrzeby wydmuchać nos.
2. Przed użyciem i po użyciu wyrobu medycznego Otrivin Oddychaj Czysto dla dzieci należy dokładnie umyć ręce.
3. Zdejmij nasadkę ochronną z opakowania aerozolu do nosa.
4. Jeśli aerozol nie był używany przez dłuższy czas, przed zastosowaniem należy rozpylić jednokrotnie spray w powietrzu. Jeśli końcówka dozownika jest zablokowana, należy umyć ją pod bieżącą wodą i dokładnie osuszyć czystą chusteczką higieniczną.
5. Połóż dziecko na plecach z głową przechyloną na bok, aby płyn mógł łatwiej spływać. 
6. Umieść końcówkę dozownika w otworze nosowym dziecka i naciśnij krótko pompkę (przez 2–3 sekundy), aby rozpylić spray.
7. Następnie, przechyl głowę dziecka na drugą stronę i te same czynności powtórzyć podczas podawania aerozolu do drugiego otworu nosowego.
8. Należy odczekać kilka sekund, aby produkt zadziałał. W tym czasie nie należy wydmuchiwać nosa, ale jeśli to konieczne, nos można osuszyć.
9. Następnie, w razie potrzeby należy delikatnie wydmuchać nos.
10. Po każdym użyciu należy oczyścić końcówkę dozownika pod gorącą bieżącą wodą, dokładnie osuszyć czystą chusteczką i nałożyć z powrotem nasadkę ochronną.
11. Nie stosować środków chemicznych, środków do dezynfekcji ani płynu do mycia naczyń. Nie suszyć w kuchence mikrofalowej.


Działanie:       
Wyrób medyczny Otrivin Oddychaj Czysto dla dzieci jest przeznaczony do stosowania u noworodków od 2. tygodnia życia oraz dzieci do 6 roku życia: wyjątkowy kształt końcówki dozownika jest dostosowany do nosa dzieci.  Ponadto roztwór ma postać drobnej mgiełki, dzięki czemu możliwe jest łagodne i dokładne oczyszczanie zatkanego nosa i usuwanie wydzieliny. Aerozol może także służyć do nawilżania przewodów nosowych. Produkt może być stosowany również przez dzieci powyżej 6. roku życia i dorosłych.
Aerozol jest pod ciśnieniem, dzięki czemu możliwe jest łagodne i dokładne oczyszczanie zatkanego nosa i usuwanie wydzieliny. Aerozol może także służyć do nawilżania przewodów nosowych.


Uwagi do stosowania: Przed zastosowaniem wyrobu należy uważnie zapoznać się z instrukcją używania.
Przeciwwskazania: Nie stosować w przypadku uczulenia na którykolwiek ze składników wyrobu (patrz lista składników). Nie stosować produktu, który został uszkodzony lub zniszczony. Nie wkładać do kuchenki mikrofalowej. Pacjenci po urazie lub operacji nosa powinni skonsultować się z lekarzem przed zastosowaniem wyrobu Otrivin Oddychaj Czysto dla dzieci Ze względów higienicznych, jedno opakowanie Otrivin Oddychaj Czysto dla dzieci powinno być stosowane przez jedną osobę (aby uniknąć zarażeń np. przeziębieniem lub grypą).
Wyrób medyczny Otrivin Oddychaj Czysto dla dzieci ma właściwości oczyszczające, toteż należy go używać przed zastosowaniem innego preparatu do nosa o działaniu miejscowym (np. stosowanego w leczeniu przeziębienia lub alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa).

Ostrzeżenia: Zawartość pod ciśnieniem: chronić przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych i temperaturą powyżej 50°C.
Opakowanie pod ciśnieniem: Może wybuchnąć pod wpływem gorąca.
Przechowywać z daleka od źródeł ciepła / iskier / płomieni / gorących powierzchni.  Nie palić papierosów w pobliżu produktu. 
Nie przekłuwać, nie wrzucać do ognia, nawet po wykorzystaniu.
W razie jakichkolwiek dalszych wątpliwości związanych ze stosowaniem tego produktu należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Producent: GSK Consumer Healthcare S.A., Route de l'Etraz, 1260 Nyon, Szwajcaria
Dystrybutor: GlaxoSmithKline Consumer Healthcare Sp. z o.o.,ul. Grunwaldzka 189, 60-322 Poznań,
Podmiot odpowiedzialny: GlaxoSmithKline Consumer Healthcare Sp. z o.o.,ul. Grunwaldzka 189, 60-322 Poznań,
 

Na podstawie 0 opinii

ogólnie

Dodaj nowy komentarz