Grzybica

Axopirox 80g/g, leczniczy lakier do paznokci

Indeks: 30706
EAN: 5909991440299
Producent: ARISTO PHARMA SP. Z O.O.

Status:
 dostępny od zaraz

Orientacyjny czas dostawy:

 1 dzień roboczy

42,29 PLN
Ilość

Axopirox leczniczy lakier do paznokci na zakażenia grzybiczne 80g/g 6,6 ml

Ciclopiroxum 80g/g

1 g lakieru zawiera 80 mg cyklopiroksu.

Wskazania: Leczenie zakażeń grzybiczych paznokci (onychomikozy).

Skład: 1 g lakieru do paznokcji leczniczego zawiera 80 mg cyklopiroksu (Ciclopiroxum).

Działanie: Lek o miejscowym działaniu przeciwgrzybiczym. Działa grzybobójczo i (lub) grzybostatycznie na wszystkie rodzaje patogenów odpowiedzialnych za grzybice paznokci, w tym: Trichophyton rubrum, Epidermophyton floccosum, Candida albicans i Scopulariopsis brevicaulis. Cyklopiroks zastosowany w postaci lakieru do paznokci przenika przez płytkę paznokciową, działanie terapeutyczne występuje po 48 h. Lek pozostaje w płytce 2-3 tyg. od aplikacji, w zależności od paznokcia i gradientu stężenia substancji czynnej. 

Dawkowanie: Jeśli lekarz nie zaleci inaczej, należy nakładać cienką warstwę produktu Axopirox, raz na dobę na zmieniony chorobowo paznokieć. Czas trwania leczenia zależy od ciężkości zakażenia, ale leczenie nie powinno przekraczać okresu 6 miesięcy. Jeśli po 4 tyg. leczenia nie ma poprawy lub nastąpiło pogorszenie choroby, pacjent powinien zwrócić się do lekarza. O tym, czy konieczne jest dalsze zlecenie, potrzebny jest lekarz. 

Sposób podawania: Przed pierwszym nałożeniem lakieru należy usunąć możliwie jak największą część zmienionej chorobowo powierzchni paznokcia, np. za pomocą nożyczek oraz jak najwięcej zrogowaciałej warstwy za pomocą jednorazowego pilnika do paznokci. Przez cały okres leczenia, warstwę lakieru należy usuwać jeden raz w tygodniu za pomocą wacika nasączonego alkoholem do paznokci. W trakcie takiego leczenia, należy usuwać z płytki paznokciowej możliwie jak najwięcej zrogowaciałej warstwy, zawsze przy pomocy jednorazowego pilnika do paznokci. Jeżeli pomiędzy aplikacjami lakieru warstwa lakieru na paznokciu ulegnie zniszczeniu, wystarczy ponownie nałożyć lek na miejsca, gdzie lakier odpadł.

Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Dzieci i młodzież (nie ustalono bezpieczeństwa i skuteczności stosowania leku w tej grupie wiekowej).

Ciąża i okres karmienia piersią: Lek jest przeciwwskazany w ciąży i okresie karmienia piersią (brak doświadczeń klinicznych).

Ostrzeżenia: Unikać kontaktu leku z oczami i błonami śluzowymi. Preparaty stosowane miejscowo, zwłaszcza długotrwale, mogą powodować wystąpienie reakcji uczuleniowych lub działań niepożądanych. W takich przypadkach należy przerwać leczenie i wdrożyć odpowiednie postępowanie lecznicze. Na leczone paznokcie nie należy nakładać żadnego innego lakieru do paznokci ani żadnych produktów kosmetycznych do paznokci.

Efekty uboczne: Rzadko: alergiczne, kontaktowe zapalenie skóry. Bardzo rzadko: zaczerwienienie i łuszczenie się skóry.

Interakcje: Nie są znane interakcje z innymi lekami.

Warunki przechowywania: Brak szczególnych zaleceń dotyczących przechowywania produktu leczniczego. 

Podmiot posiadajacy pozowlenie na dopuszczenie do obrotu: Aristo Pharma Sp. z o.o., ul. Baletowa 30 02-867 Warszawa

Na podstawie 0 opinii

ogólnie

Dodaj nowy komentarz