Witaminy dla mam

Prenatal Uno 30 kaps. + 28 kaps. GRATIS

EAN: 5907513003038
Producent: NUTROPHARMA SP. Z O.O.

Status:
 dostępny od zaraz

Orientacyjny czas dostawy:

 3 dni

42,99 PLN
Ilość

Prenatal uno 30 kapsułek + 28 kapsułek GRATIS (7x4 kapsułki)

Prenatal® uno jest unikalnym preparatem dedykowanym kobietom w okresie przygotowania do ciąży oraz w I trymestrze ciąży. Zawiera tylko wyselekcjonowane, ważne składniki, w rekomendowanych dawkach, które korzystnie wpływają na przebieg ciąży oraz rozwój płodu.

Eksperci rekomendują, aby już w okresie starania o dziecko suplementować dietę, w celu przygotowania organizmu kobiety do ciąży i właściwego rozwoju płodu.

Istotne dla poźniejszego funkcjonowania etapy rozwoju układu nerwowego dziecka zachodzą w pierwszych tygodniach ciąży, dlatego odpowiedni poziom składników takich jak np. kwas foliowy jest ważny jeszcze przed ciążą.

Wskazaia Prenatal® uno do postępowania dietetycznego u kobiet w okresie przygotowania do ciąży i w I trymestrze ciąży w celu:

 • zapobiegania wad cewy nerwowej oraz wspomagania prawidłowego rozwoju układu nerwowego płodu
 • łagodzenia porannych nudności oraz problemów trawiennych występujących w początkowym okresie ciąży
 • uzupełnienia niedoborów witamin i składników mineralnych niezbędnych zwłaszcza w I trymestrze ciąży tj. jod, witamina B6, witamina B12, kwasu foliowy i witamina D3
 • wsparcia płodności dzięki obecności witaminy D, która wspomaga pracę mięśni macicy, oraz witaminie B6, która przyczynia się do regulacji aktywności hormonalnej.

Działanie składników zawartych w Prenatal Uno:

 • Kwas foliowy oraz witaminy B6 i B12  przed ciążą i w pierwszych tygodniach ciąży utrzymują prawidłowy metabolizm homocysteiny, co wpływa na prawidłowy rozwój układu nerwowego. Jest to ważne, aby proces podziału komórek przebiegał bez uszkodzeń. Suplementacja 400 mcg kwasu foliowego zmniejsza ryzyko wad cewy nerwowej i jest zalecana już w okresie przygotowania do ciąży i w I trymestrze ciąży. Stosowanie witamin B12 i B6 korzystnie wpływa na wykorzystanie i biodostępność kwasu foliowego.
 • Jod pomaga w produkcji hormonów tarczycy i jej funkcjonowaniu, co jest ważne dla układu nerwowego oraz dla wzrostu dziecka. Suplementacja jodem jest szczególnie ważna już w okresie przygotowania do ciąży z uwagi na zwiększone potrzeby organizmu .
 • Witamina D3 powinna być przyjmowana przez kobiety ciężarne w minimalnej ilości 1,500 IU dziennie w ciąży oraz w okresie przygotowania do ciąży. Pomaga ona w utrzymaniu zdrowych kości i zębów, wspomaga prawidłowe funkcjonowanie układu odpornościowego, jest ważna dla  wzrostu i rozwoju kości u dziecka. Ważne jest uzupełnianie tego składnika w diecie również przed ciążą.
 • Imbir przyczynia się do łagodzenia porannych mdłości w czasie ciąży, co potwierdza szereg badań klinicznych.

Dawkowanie:

 • Najlepiej przyjmować 1 kapsułkę dziennie w trakcie posiłku. 
 • Przy zwiększonym zapotrzebowaniu sposób użycia należy skonsultować z lekarzem.
 • Zrównoważony sposób żywienia i prawidłowy tryb życia jest ważny dla funkcjonowania organizmu kobiety.
 • Korzystne działanie składników preparatu, o którym mówią oświadczenia zdrowotne wynika z odpowiedniej ilości składników aktywnych stosowanych zgodnie ze sposobem użycia

Przeciwwskazania:

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu. Niewyrównana nadczynność tarczycy.

Na podstawie 0 opinii

ogólnie

Dodaj nowy komentarz