Witaminy dla mam

Prenatal Uno 30 kaps. + 28 kaps. GRATIS

Indeks: 17275
EAN: 5907513003038
Producent: NUTROPHARMA SP. Z O.O.

Status:
 dostępny od zaraz

Orientacyjny czas dostawy:

 1 dzień roboczy

35,99 PLN
Ilość

Prenatal uno 30 kapsułek + 28 kapsułek GRATIS (7x4 kapsułki)

Prenatal UNO to suplement diety dla kobiet w okresie przygotowania do ciąży oraz będących na początkowym jej etapie – w I trymestrze (do 12. tygodnia). Zawiera składniki odżywcze ważne w przebiegu ciąży, cholinę wspierającą zamykanie cewy nerwowej oraz imbir łagodzący uczucie nudności i mdłości.

Prenatal UNO zawiera ważne składniki w rekomendowanych porcjach, które uzupełniając dietę korzystnie wpływają na przebieg ciąży i rozwój płodu. Prenatal UNO zawiera m.in. witaminy z grupy B (tj. witamina B6 i gotową do zmetabolizowania formę B12), witaminę D3, jod oraz aktywną formę folianów zapewniającą lepsze wchłanianie kwasu foliowego.

Kompozycja składników Prenatal UNO jest starannie dopasowana do zapotrzebowania organizmu kobiety w okresie przygotowania do ciąży i w I trymestrze. Preparat jest oparty na DNA Protection Formula® – zestawie składników, które chronią materiał genetyczny (DNA) zarodka. Odpowiednie proporcje składników zawarte w preparacie wspierają prawidłowy rozwój dziecka.

Prenatal UNO oprócz witamin i składników mineralnych zawiera również imbir oraz najwyższej jakości cholinę – VitaCholineTM. Imbir to naturalny składnik, który łagodzi mdłości i nudności w ciąży. Natomiast cholina wspiera rozwój centralnego układu nerwowego dziecka. Wyniki badań wskazują na istotną rolę choliny w zamykaniu cewy nerwowej i ochronie DNA płodu przed uszkodzeniami.

Prenatal UNO produkowany jest zgodnie z wytycznymi programu Nutropharma Quality System (NQS), co gwarantuje bezpieczeństwo i najwyższą jakość preparatu. Co więcej, Prenatal UNO to produkt spełniający wymagania bezpieczeństwa i jakości żywności w zakresie analiz mikrobiologicznych, metali ciężkich i składników aktywnych przeprowadzonych w akredytowanym laboratorium Eurofins. Nie zawiera barwników i konserwantów pochodzenia syntetycznego.

Co zawiera Prenatal UNO – właściwości składników:

Ekstrakt z kłącza imbiru, standaryzowany na gingerole.

To naturalny składnik, który łagodzi nudności i mdłości u ciężarnych, uznany jako bezpieczny do stosowania przez Polskie Towarzystwo Ginekologiczne.

Cholina

Uczestniczy w odbudowie i ochronie DNA przed uszkodzeniami, zamykaniu cewy nerwowej i obniżeniu poziomu homocysteiny. Wszystko to korzystnie wpływa na rozwój dziecka, w tym głównie jego centralnego układu nerwowego oraz struktur odpowiedzialnych za pamięć.

Czy wiesz, że … według danych literaturowych, kobietom w populacji USA rekomenduje się cholinę, gdyż jest głównym źródłem grup metylowych w diecie, przez co moduluje DNA wszystkich komórek. Istnieją dowody naukowe, że ma to znaczenie dla kształtowania się mózgu płodu, a także prawdopodobnie zmniejsza ryzyko wad cewy nerwowej, autyzmu i zespołu Downa u niemowląt

Foliany (FolActiv®: kwas pteroilomonoglutaminowy i L-metylofolian wapnia)

Aktywna forma folianów w połączeniu z kwasem foliowym wspiera lepsze wchłanianie kwasu foliowego w przypadku kobiet z wolniejszym jego metabolizmem. Takie połączenie rekomendowane jest przez Polskie Towarzystwo Ginekologów i Położników do suplementacji przed ciążą i w trakcie jej trwania jako profilaktyka wad cewy nerwowej. Kwas foliowy, poprzez wpływ na utrzymanie prawidłowego metabolizmu homocysteiny, wpływa na rozwój układu nerwowego.

Jod

Jod pomaga w prawidłowej produkcji hormonów oraz funkcjonowaniu tarczycy. Jego odpowiednia ilość w diecie ciężarnej pozwala na właściwy rozwój układu nerwowego dziecka oraz funkcji poznawczych.

Witamina D3

Pomaga w utrzymaniu zdrowych kości i zębów dziecka, a także wspiera prawidłowe funkcjonowanie układu odpornościowego. Doniesienia naukowe wskazują, że odpowiednie stężenie witaminy D w surowicy krwi kobiety w okresie starania się o dziecko i wczesnej ciąży może wpływać korzystnie na proces implantacji zarodka. Zalecana dzienna porcja witaminy D3 dla kobiety ciężarnej to 2000 j.m.

Witamina B6 i Metyl B12

Korzystnie wpływają na biodostępność kwasu foliowego. Witamina B6 oraz MetylB12 wraz z kwasem foliowym zawartym w FolActiv® oraz choliną wspierają prawidłowy metabolizm homocysteiny, co wpływa na właściwy rozwój układu nerwowego dziecka. Metylokobalamina to, forma gotowa do wykorzystania przez organizm.

Składniki:

dwuwinian choliny, mączka ryżowa, kapsułka: żelatyna; ekstrakt z imbiru, cholekalcyferol, substancje przeciwzbrylające: sole magnezowe kwasów tłuszczowych, dwutlenek krzemu; chlorowodorek pirydoksyny, metylokobalamina, L-metylofolian wapnia, kwas pteroilomonoglutaminowy, jodek potasu.

Sposób użycia:

Najlepiej przyjmować 1 kapsułkę dziennie w trakcie posiłku. Przy zwiększonym zapotrzebowaniu sposób użycia należy skonsultować z lekarzem.

W razie problemów z połykaniem w początkowym okresie ciąży, kapsułkę można otworzyć, a jej zawartość wysypać i spożyć popijając niewielką ilością płynów.

Produkt rekomendowany jest do stosowania przed ciążą oraz do 12. tygodnia ciąży.

Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Zrównoważony sposób żywienia i prawidłowy tryb życia jest ważny dla funkcjonowania organizmu człowieka. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Korzystne działanie składników preparatu, o których mówią oświadczenia zdrowotne, wynika z odpowiedniej ilości składników aktywnych, stosowanych zgodnie ze sposobem użycia.

Nie należy używać innych suplementów diety zawierających żelazo, witaminę D3, jod lub foliany. Przed zastosowaniem wskazane jest wykonanie badania 25-(OH)D we krwi oraz konsultacja wyniku z lekarzem lub farmaceutą.

Przeciwwskazania:

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu. Niewyrównana nadczynność tarczycy.

Przechowywanie:

Przechowywać w suchym miejscu, w temperaturze pokojowej, w sposób niedostępny dla małych dzieci.

Producent:

NUTROPHARMA Sp. z o. o.

ul. Jedności 10A

05-506 Lesznowola

Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Zrównoważony sposób odżywiania i zdrowy tryb życia są istotne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Przechowywać w temperaturze pokojowej, w sposób niedostępny dla małych dzieci.

Na podstawie 0 opinii

ogólnie

Dodaj nowy komentarz