Produkt został zapamiętanyDo przechowalni

Brodawki

Wartix Środek do usuwania kurzajek 38 ml

Indeks: 21239
EAN: 5907553956165
Producent: GENEXO SP. Z O.O.

Status:
 dostępny od zaraz

Orientacyjny czas dostawy:

 3 dni

33,11 PLN
Ilość

WARTIX

1 dozownik o pojemności 38 ml

(15 dawek)

Środek do wymrażania kurzajek z rąk i stóp w warunkach domowych. Oparty na najskuteczniejszej metodzie szybkiego wymrażania kurzajek stosowanej przez lekarzy.

  • Skuteczny – przy jednej aplikacji brodawka zostaje zamrożona w ciągu 10 sekund
  • Przyjazny dziecku – szybko działający i bez zbędnego bólu
  • Bezpieczny – łatwy mechanizm samodozowania
  • Łatwy w użyciu – innowacyjny, gotowy do użycia aplikator

Wskazania

Produkt przeznaczony jest do usuwania kurzajek na rękach i stopach oraz guzków mięczaka zakaźnego (Molluscum Contagiosum). Produkt przeznaczony jest użytku jako produkt dostępny bez recepty (OTC) dla osób w wieku powyżej 4 lat.

Sposób użycia

Przed użyciem należy dokładnie zapoznać się z instrukcją użycia. Produkt należy stosować tylko zgodnie ze wskazówkami. Użycie produktu niezgodnie z instrukcją może spowodować odmrożenia.

Przeciwwskazania.

Nie wolno stosować WARTIX®: w przypadku rozpoznania choroby nowotworowej i/lub jej leczenia, aktualnie lub w przeszłości; w przypadku brodawek narządów płciowych; w przypadku skóry ciemnej lub o intensywnej pigmentacji; w przypadku znamion wrodzonych, innych znamion (w tym owłosionych), pieprzyków lub innych narośli o nietypowym wyglądzie; w przypadku podrażnienia lub zapalenia skóry lub w przypadku obecności egzemy; w obrębie twarzy; we wrażliwych okolicach skóry, tj. w obrębie szyi, pach, piersi i pośladków; w przypadku nieznanych zaburzeń skóry i w przypadku wątpliwości, czy dana zmiana skórna jest kurzajką; w przypadku nadwrażliwości lub uczulenia na skrajnie niskie temperatury (pokrzywka wywoływana przez zimno); u osób chorujących na cukrzycę i osób z zaburzeniami krążenia (choroba Raynauda); u osób przyjmujących leki immunosupresyjne oraz w przypadku potwierdzonego rozpoznania choroby autoimmunologicznej/kolagenozy; u osób zakażonych wirusem HIV; u osób przyjmujących leki przeciwkrzepliwe i u osób chorujących na hemofilię; u dzieci w wieku poniżej 4 lat, w skojarzeniu z innymi kuracjami przeznaczonymi do leczenia brodawek.

Środki ostrożności.

Skrajnie łatwopalny aerozol. Pojemnik pod ciśnieniem: ogrzanie grozi wybuchem. Przechowywać z dala od źródeł ciepła, gorących powierzchni, źródeł iskrzenia, otwartego ognia i innych źródeł zapłonu. Nie palić tytoniu w pobliżu dozownika. Wyłącznie do użytku zewnętrznego. Nie przekłuwać ani nie spalać, nawet po zużyciu. Nie rozpylać nad otwartym ogniem lub innym źródłem zapłonu. Chronić przed światłem słonecznym. Nie wystawiać na działanie temperatury przekraczającej 50°C/122°F. Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci. Nie wdychać sprayu. Unikać kontaktu z oczami. Nie rozpylać na oczy, ponieważ może to spowodować odmrożenie i ślepotę. Jedną kurzajkę można wymrażać maksymalnie cztery razy, przy czym należy zachować 14-dniowy odstęp czasu pomiędzy kolejnymi zabiegami. Jeżeli po czterech próbach kurzajka nie odpadnie, najlepiej zgłosić się do lekarza. Produkt stosowany niezgodnie z instrukcją użycia może spowodować odmrożenie, depigmentację skóry lub powstanie blizny. Kobiety w ciąży lub karmiące piersią przed zastosowaniem WARTIX® powinny skonsultować się z lekarzem.

Możliwe działania niepożądane.

  • Proces krioterapii może spowodować hipopigmentację (jasne plamki) lub hiperpigmentację (ciemne plamki). Objaw ten ustąpi.
  • Krwawienie.
  • Powstawanie pęcherzy.
  • Powstawanie blizn, gdy aplikacja będzie dłuższa niż zalecana.
  • Przejściowy dyskomfort, taki jak ból lub mrowienie.
  • W przypadku zakażenia i/lub innych powikłań należy zasięgnąć porady medycznej.

Warunki przechowywania.

Przechowywać w chłodnym i suchym miejscu. Nie przekraczać temperatury 25°C. Zawartość/pojemnik zutylizować zgodnie z przepisami lokalnymi. Zawartość opakowania. Dozownik z trwale zamocowanym aplikatorem zawierający 38 ml eteru dimetylowego 1 szt.; instrukcja użycia; plastry ochronne 8 szt.; gaziki czyszczące 16 szt.

Na podstawie 0 opinii

ogólnie

Dodaj nowy komentarz