Higiena intymna.

Mucovagin x 10 globulek

Indeks: 14189
EAN: 5906716507992
Producent: VERCO

Status:
 dostępny od zaraz

Orientacyjny czas dostawy:

 3 dni

32,77 PLN
Ilość

Nazwa: Mucovagin globulki dopochwowe
Postać: glob.dopochw.
Dawka: -
Opakowanie: 10 szt.
Skład: 5 mg kwasu hialuronowego
Działanie: Wspomaga proces gojenia i regeneracji błony śluzowej pochwy. Zmniejsza dyskomfort spowodowany suchością pochwy. Aktywnym składnikiem jest kwas hialuronowy, który jest naturalnym budulcem organizmu ludzkiego. Kwas hialuronowy wiążąc się z wilgotną wydzieliną błony śluzowej pochwy, tworzy na jej powierzchni żelową powłokę. Stanowi ona barierę ochronną zabezpieczającą błonę śluzową i stwarzającą odpowiednie warunki do aktywacji naturalnych mechanizmów regeneracyjnych i obronnych.W ten sposób utworzony film ochronny zapobiega rozwojowi flory patogennej, przywraca naturalną wilgotność, łagodzi obrzęk, ułatwia i przyspiesza procesy gojenia ran. 
Wskazania: Zalecany jest szczególnie w stanach atrofii i dystrofii. Ułatwia leczenie i gojenie się ran po porodzie, zabiegach ginekologicznych, dystrofii będącej następstwem chemioterapii lub radioterapii. Łagodzi stany zapalne i zmniejsza dyskomfort spowodowany suchością błony śluzowej pochwy związanej z wiekiem lub niedoborem estrogenów na skutek menopauzy. Zalecany także do stosowania wspomagająco w stanach dystrofii wywołanych długotrwałym podawaniem glikokortykoidów. 
Przeciwwskazania: - Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników wyrobu. W przypadku wystąpienia reakcji alergicznej, przerwać stosowanie wyrobu.- Nie stosować globulek w trakcie menstruacji- Ciąża i karmienie – kobiety w ciąży i matki karmiące mogą stosować globulki zgodnie z zaleceniem lekarza lub farmaceuty.- Interakcje z innymi lekami lub wyrobami medycznymi dopochwowymi nie są znane. Każdorazowo należy zasięgnąć konsultacji lekarza lub farmaceuty.  
Dawkowanie: Zaleca się stosowanie jednej globulki dziennie, wieczorem przed snem lub według wskazań lekarza. 
Środki ostrożności: Wyrób przeznaczony tylko do użytku wewnętrznego, miejscowo do pochwy. Nie połykać!- Unikać kontaktu globulki z oczami.- Nie używać jeśli opakowanie jest uszkodzone!- Nie stosować po upływie terminu ważności wydrukowanym na opakowaniu! 
Ciąża: Ciąża i karmienie – kobiety w ciąży i matki karmiące mogą stosować globulki zgodnie z zaleceniem lekarza lub farmaceuty.

Na podstawie 0 opinii

ogólnie

Dodaj nowy komentarz