Produkt został zapamiętanyDo przechowalni

Alergia

Hitaxa Metmin Spray aerozol do nosa 140 dawek

Indeks: 30299
EAN: 5909991454500
Producent: ADAMED PHARMA S.A.

Status:
 dostępny od zaraz

Orientacyjny czas dostawy:

 3 dni

27,54 PLN
Ilość

Hitaxa Metmin-Spray

50 mikrogramów/dawkę, aerozol do nosa, zawiesina, 140 dawek

Zmniejsza obrzęk i podrażnienie błony śluzowej nosa oraz zmniejsza ilość wydzieliny z nosa.

Lek OTC

Wskazania: 
Leczenie objawów sezonowego alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa. Wskazany jest do stosowania u osób dorosłych (w wieku powyżej 18 lat) po wcześniejszym zdiagnozowaniu przez lekarza.

Dawkowanie:
Dorośli (w wieku od 18 lat, w tym pacjenci w podeszłym wieku): zwykle zalecaną dawką są dwie aplikacje aerozolu (50 mikrogramów/dawkę) do każdego otworu nosowego raz na dobę (całkowita dawka: 200 mikrogramów). Po uzyskaniu poprawy można zmniejszyć dawkę do jednej aplikacji aerozolu do każdego otworu nosowego raz na dobę (całkowita dawka: 100 mikrogramów)

Czas stosowania:
Produkt leczniczy Hitaxa Metmin-Spray nie powinien być stosowany dłużej niż 3 miesiące bez konsultacji z lekarzem 

Opakowanie: 
140 dawek, aerozol do nosa, zawiesina

Skład: 
50 mikrogramów/dawkę 

Podmiot odpowiedzialny: 
Adamed Pharma S.A.
Pieńków, ul. M. Adamkiewicza 6A
05-152 Czosnów

HIS/10337/03/22

Informacja o produkcie leczniczym HITAXA METMIN-SPRAY.
Nazwa produktu leczniczego. HITAXA METMIN-SPRAY, 50 mikrogramów/dawkę, aerozol do nosa, zawiesina. 
Nazwa powszechnie stosowana substancji czynnej.  Mometazonu furoinian.
Dawka/stężenie substancji czynnej. Każda dostarczana dawka zawiera 50 mikrogramów mometazonu furoinianu (w postaci mometazonu furoinianu jednowodnego).
Postać  farmaceutyczna. Aerozol do nosa, zawiesina. Biała lub prawie biała, lepka zawiesina.
Wskazanie  lub wskazania terapeutyczne do stosowania. Produkt leczniczy Hitaxa Metmin-Spray wskazany jest do stosowania u osób dorosłych (w wieku powyżej 18 lat) w leczeniu objawów sezonowego alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa po wcześniejszym zdiagnozowaniu przez lekarza.
Przeciwwskazania. Nadwrażliwość na substancję czynną, mometazonu furoinian lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Produktu leczniczego Hitaxa Metmin-Spray nie należy stosować w przypadku nieleczonych miejscowych zakażeń błony śluzowej nosa, takich jak opryszczka pospolita. Nie należy stosować produktu leczniczego Hitaxa Metmin-Spray u pacjentów, którzy niedawno przebyli zabiegi chirurgiczne nosa lub urazy nosa, aż do czasu zagojenia się ran, ze względu na hamujące działanie kortykosteroidów na proces gojenia ran.
Podmiot  odpowiedzialny. Adamed Pharma S.A. Pieńków, ul. M. Adamkiewicza 6A,
05-152, Czosnów, Polska. Niniejsza informacja została przygotowana na podstawie Charakterystyki Produktu Leczniczego HITAXA METMIN-SPRAY, 50 mikrogramów/dawkę, aerozol do nosa, zawiesina zatwierdzonej 11.2021, z którą należy się zapoznać przed zastosowaniem leku. Dodatkowe informacje dostępne są w Adamed Pharma S.A. Pieńków, ul. M. Adamkiewicza 6A 05-152 Czosnów. 

Na podstawie 0 opinii

ogólnie

Dodaj nowy komentarz